BIPNiedziela, 13.6.2021

Koszary bez barier

Koszary bez barier
Najważniejsze są jednak udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Efekty rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich przypominają tchnięcie nowego życia przez nadanie nowych funkcji obiektom powojskowym i poprzemysłowym. Dawne koszary 6. Regimentu Piechoty Pomorskiej, później 69. Pułku Piechoty, odzyskały blask dzięki projektowi, który zrealizowaliśmy przy wsparciu funduszy unijnych. Najważniejsze jest jednak to, że budynek jest w tej chwili całkowicie dostępny do osób niepełnosprawnych – zlikwidowano w nim wszystkie bariery architektoniczne – zauważył Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

W głównym budynku koszar zamontowano windę, która umożliwia dostęp do wszystkich kondygnacji budynku: od piwnicy po poddasze. Na każdej kondygnacji znajdują się toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: po 1 na parterze i III piętrze, po 2 na I i II piętrze. Dodatkowo na parterze, przy auli znajduje się specjalny podjazd umożliwiający pokonanie różnicy wysokości osobom z trudnościami w poruszaniu. Jest to szczególne istotne w przypadku ZSP nr 4, w którym uczniowie uczą się w oddziałach integracyjnych.

Komfort nauki uczniów i pracy nauczycieli zmienił się ogromnie. Wszystkie pomieszczenia są odnowione, jasne i przestronne; pomieszczenia administracyjne gwarantują komfort pracy pracowników administracyjnych. Jednak największą zmianę odczują uczniowie i uczennice poruszający się na wózkach oraz mających trudności ruchowe. Dzięki windzie i podjazdowi będą mieli dostęp do każdej sali w budynku. Dawne koszary będą więc dostępne dla wszystkich – powiedział Alina Kujawska Matanda, Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Wkrótce zakończą się prace związane z zagospodarowaniem terenu, montażem ławek i oświetlenia oraz odwodnieniem terenu, będące inwestycją finansowaną ze środków powiatu.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych