BIPSobota, 01.4.2023

„Ukraińska Wiosna”po raz drugi w powiecie gnieźnieńskim

„Ukraińska Wiosna”po raz drugi w powiecie gnieźnieńskim
Na straganach ustawionych wokół budynku eSTeDe, mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego mieli możliwość obejrzenia dzieł wschodnich artystów, a wśród nich m.in. ikon, wyszywanek, obrazów, wyrobów z wikliny, gliny i drewna. Całość Jarmarku umilali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, którzy na świeżym powietrzu serwowali specjalnie przygotowany na tę okazję barszcz. Ciekawą propozycją dla odwiedzających teren eSTeDe były warsztaty lalkarskie oraz tradycyjnego malowania pisanek ukraińskich.

„Ukraińska Wiosna” to kulturalno-artystyczne przedsięwzięcie, które kolejny już raz zagościło w Gnieźnie, a odbywa się na terenie Wielkopolski pod patronatem Witolda Horowskiego, Konsula Honorowego Ukrainy w Poznaniu."Ukraińska Wiosna" to jedna z największych w Polsce imprez promujących kulturę ukraińską. W tym roku, na scenie amfiteatru Centrum Kultury zaprezentował się ukraiński zespół „Varyon”, który wykonuje między innymi tradycyjną muzykę oraz tańce ukraińskie ze wsi Seredynci rejonu Szepetowskiego Obwodu Chmielnickiego. „Varyon”, który w Gnieźnie dał pełen pozytywnej energii koncert, przeprowadził także mini warsztaty tańca dla publiczności. Dobry nastrój na widowni podtrzymał również gnieźnieński zespół „Big Time”.

Jak podkreślił otwierający ukraiński Jarmark Starosta Dariusz Pilak – podobne inicjatywy warte są kontynuacji i już w przyszłym roku możemy spodziewać się ponownego spotkania z ukraińskim folklorem w Gnieźnie.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki