BIPWtorek, 30.5.2023

„EKOLOGIA - Zielone okno na świat”

„EKOLOGIA - Zielone okno na świat”
Starostwo Powiatowe - Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” mieszczący się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie, którego tegoroczne hasło brzmiało „EKOLOGIA – Zielone okno na świat”.

Konkurs spotkał się z dużą aprobatą i zainteresowaniem wśród placówek oświatowych. Przystąpiły do niego wszystkie ośrodki specjalne z Powiatu Gnieźnieńskiego: SOSW nr 1, SOSW nr 2, SOSW z Kłecka, ZSS im. J. Korczaka z Gniezna, WTZ z Kłecka , WTZ z Gniezna oraz placówki spoza naszego powiatu: Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy ze Słupcy, z Konina oraz Zespół Szkół Specjalnych z Wrześni. Skala i ponadlokalny charakter konkursu świadczy o dużym zainteresowaniu i chęci propagowania idei ekologicznych.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał pomysłodawca i organizator wystawy Janusz Ambroży - Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. W otwarciu wystawy uczestniczyli: Magdalena Musiałowicz – dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, która w imieniu Starosty Dariusza Pilaka przekazała gratulację autorom prac, Kamilla Kropidłowska – dyrektor SOSW nr 1 w Gnieźnie, Halina Sajewska – radna Rady Miasta Gniezna, Dariusz Pajkert – kierownik Referatu Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie oraz uczniowie wystawianych prac wraz z opiekunami.

W tym roku, na konkurs wpłynęły 92 prace. Wszystkie można obejrzeć na wystawie.
Wystawę „EKOLOGIA – Zielone okno na świat” można podziwiać w godzinach udostępniania biblioteki do 24 czerwca br.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki