BIPPiątek, 12.8.2022

Zebrali 3 tony odpadów

Zebrali 3 tony odpadów
Mając na uwadze potrzebę wspierania zachowań ekologicznych, w piątkowy poranek 20 września przy słonecznej pogodzie młodzież wyposażona w worki i rękawice wyruszyła posprzątać Las Miejski. Nadleśnictwo Gniezno wyznaczyło trasy i zapewniło opiekunów, a nad przebiegiem akcji czuwał Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

W tegorocznej jesiennej edycji akcji wzięło udział około 250 uczniów z 9 placówek oświatowych: I LO, II LO, III LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3, ZSP nr 4, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Witkowa. Uczniowie zostali podzieleni na 9 grup. W przeciągu tylko kilku godzin zebrano ok. 3 ton odpadów.Po raz drugi w akcję Sprzątania Świata z inicjatywy Pani Krystyny Żok - Radnej Powiatu włączono również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Witkowa.

Na uroczystym podsumowaniu, osobom zaangażowanym w akcję, a w szczególności młodzieży z gnieźnieńskich szkół,za trud włożony w posprzątanie lasu,podziękowali Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Alina Kujawska–Matanda, zapraszając wszystkich na ciepły posiłekprzy Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Rekreacji „Poligon”.

Drzewa i lasy odgrywają istotną rolę w działaniu ekosystemu, dlatego już od najmłodszych lat powinno się budzić świadomość ekologiczną w zakresie poszanowania zasobów przyrody. Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który możemy zadbać tylko my sami. Dlatego tak ważny jest udział w akcji Sprzątania Świata.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych