BIPWtorek, 30.5.2023

II LO Gniezno niepokonane w V Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja Chłopców w ramach Licealiady

II LO Gniezno niepokonane w V Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja Chłopców w ramach Licealiady
Pierwszego dnia dobyły się rozgrywki chłopców. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów, które rozegrały swoje mecze w dwóch grupach. W grupie A rywalizowały reprezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W grupie B zagrali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2,II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Witkowa oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Poza reprezentacją z Witkowa reszta uczestników to szkoły gnieźnieńskie. W fazie grupowej mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w czasie 2x8 min. Do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzcy grali 2x10min „na krzyż” z zespołami, które zajęły drugie miejsca. Finały to znów dwa mecze po dwie „długie” 10 minutowe połowy obfitujące w wiele bramek i emocji.

Od początku zawodów faworytami do meczu finałowego były ekipy z ZSP nr 3 oraz III LO z Gniezna. Jednak II LO niespodziewanie napisało „własny scenariusz turnieju”. W rozegranych 5 meczach nie stracili ani jednego punktu, strzelili 27 bramek, tracąc zaledwie 6. Zaczęło się od zwycięstwa 5:1 z „Cieszkowskim”, dalej 3:0 z „Pomnikiem”, 10:0 z Witkowem, 5:1 z „Rolnikiem”. Jak się później okazało liderzy i wiceliderzy grupy B znów się spotkali po przeciwnych stronach boiska, tym razem w meczu finałowym. Drużyna ZSP 2 wyciągnęła wnioski z pierwszego grupowego spotkania i tym razem postawiła silny opór „Piętnastce”. Cały mecz to zacięta i wyrównana sportowa walka, w której padały bramka za bramkę. Dosłownie rzutem na taśmę w końcowych minutach szalę korzyści na swoją stronę przechyliło II LO, tym razem zwyciężając 5:4. W małym finale o trzecie miejsce zdecydowanym zwycięstwem zakończyła turniej drużyna „Sienkiewicza”, pokonując swych rywali z ZSP 1 w Gnieźnie 10:4.
Dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Gniezna, w tym roku prawo awansu do rozgrywek w makroregionie uzyskały dwie gnieźnieńskie drużyny.

Poniżej wyniki poszczególnych spotkań.

Faza grupowa:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – 1:0 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
III Liceum Ogólnokształcące – 3:0 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – 1:5 - II Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie – 1:5 - I Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – 2:1 - III Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – 7:1 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – 8:0 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie
II Liceum Ogólnokształcące – 3:0 - I Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – 9:0 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – 2:1 - III Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – 4:1 - I Liceum Ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące – 10:0 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie

Mecze półfinałowe:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – 3:4 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
II Liceum Ogólnokształcące – 5:1 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

Finały:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – 10:4 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
II Liceum Ogólnokształcące – 5:4 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Tegorocznych Mistrzów Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, prowadzonych przez Krzysztofa Kamińskiego, reprezentowali: Michał Grzeszczak (kapitan), Jacek Wawrzyniak (bramkarz), Radosław Strzelecki, Maciej Adamski, Filip Adamski, Patryk Ciemnoczołowski, Mateusz Kaniasty, Tomasz Subocz, Damian Pluta, Kamil Janas, Alan Dopieralski, Jakub Rabiej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kibicowania Gnieźnianom w listopadowym turnieju.

autor: Krzysztof Kamiński


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki