BIPŚroda, 29.3.2023

Dyskutowano o potencjale drewna w budownictwie

Dyskutowano o potencjale drewna w budownictwie
przez Starostwo Powiatowe wspólnie z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa i Polskim Zrzeszeniem Inżynierów i Techników Sanitarnych - Oddział Wielkopolski – Delegatura w Gnieźnie.

Konferencja odbyła się pod hasłem: „Buduj energooszczędnie! Potencjał drewna w budownictwie”. Konferencję otworzyła, witając zaproszonych gości Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego – Alina Kujawska-Matanda, zwracając uwagę naciekawy temat spotkania, a przede wszystkim pozytywny wpływ budownictwa energooszczędnego na środowisko.

Na pytanie jak należy chronić i konserwować drewno w budownictwie odpowiedział dr hab. inż. Grzegorz Cofta z Zakładu Ochrony i Konserwacji Drewna, Instytutu Chemicznej Technologii Drewna, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Konferencję uświetniła żywa dyskusja. Podczas spotkania odbył się również pokaz praktyczny gatunków drzew, których drewno może być wykorzystywane w budownictwie. Udział budownictwa drewnianego na rynku rośnie. Zastosowanie drewna i jego nieograniczonych możliwości w tym zakresienie stoi w sprzeczności z ochroną zasobów leśnych i dbałością o otaczające nas środowisko. Drewno jest jedynym tak szeroko dostępnym i całkowicie odtwarzalnym surowcem budowlanym.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki