BIPPiątek, 03.2.2023

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu jak B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty.

Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości ale też refleksji, to połączenie wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energia, którą muzykom i słuchaczom daje blues!!!

Skład zespołu:
  • Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
  • Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
  • Witold Jąkalski: gitara slide
  • Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
  • Grzegorz Minicz : perkusja
Przed Nocną Zmianą Bluesa wystąpi gnieźnieński zespół Prima Wera.

Bilety w cenie 25 zł. w przedsprzedaży, 35 zł. w dniu koncertu do nabycia w eSTeDe od poniedziałku 27 stycznia.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych