BIPCzwartek, 30.3.2023

VI Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury coraz bliżej

VI Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury coraz bliżej
Podczas gnieźnieńskiego Festiwalu będzie można zobaczyć i usłyszeć wielu znakomitych artystów – deklarują Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Dyrektor CK eSTeDe Grzegorz Reszko.

W ramach wydarzenia KULTURA NA KRAWĘDZI - w Gnieźnie gościć będzie Darek MALEO Malejonek muzyk znany zarówno z grup rockowych takich jak HOUK czy kiedyś Armia i 2TM2,3 ale też związany z filarami polskiego reggae: Izrael czy Maleo Reggae Rockers. Jesteśmy przekonani, że jego koncert i to co ma do powiedzenia młodym ludziom to właściwa inauguracja Festiwalu, przez który przewijać się będzie wielokulturowość.
Po koncercie Darka Malejonka odbędzie się wernisaż wystawy Wycinanek żydowskich autorstwa Anny Małeckiej Beiersdorf, która poprowadzi w eSTeDe warsztaty. Pani Anna uznawana jest przez wszystkie ośrodki kultury żydowskiej w Polsce za najlepszego fachowca w tej zanikającej, a jakże pięknej sztuce.

Festiwal zakończy się 28 marca o godzinie 15.00 spotkaniem z Mamadou Diouf – Warszawiakiem z Senegalu, z którym rozmawiać będziemy na temat wielokulturowości w praktyce, z punktu widzenia mieszkającego w Polsce 25 lat Senegalczyka.
Zamknięciem Festiwalu będzie koncert wspaniałych muzyków z Senegalu, którzy żyją i tworzą od lat w Polsce. Obaj są wybitnymi muzykami, którzy potrafią łączyć swoje afrykańskie korzenie kulturowe ze współczesną muzyką Europy, tworząc niepowtarzalny klimat podróży przez Świat. Zapraszamy – godzina 19.00 - Mamadou Diouf i Pako Sarr - zaproszenia do odbioru w eSTeDe.

Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury tworzony jest przez wiele instytucji z Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego, wśród nich uczelnie wyższe, szkoły ponadgimnazjalne, ośrodki i poradnie. Zaangażowanie i profesjonalizm twórców i gości Festiwalu gwarantują bogaty program oraz dużą dawkę wiedzy, rozrywki i kultury.

Poniżej szczegółowy program Festiwalu.

Pliki do pobrania:
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki