BIPŚroda, 07.6.2023

Festyn Unihokeja w ramach obchodów Dnia Sportu w II LO Gniezno

Festyn Unihokeja w ramach obchodów Dnia Sportu w II LO Gniezno
Mianowicie, w tym dniu został ostatecznie sfinalizowany projekt zakupu band do unihokeja dla uczniów II LO w Gnieźnie, które od 5 lat jest organizatorem rozgrywek powiatowych, rejonowych i wojewódzkich w kategorii chłopców i dziewcząt w ramach „Licealiady”.

Sam projekt był inicjatywą nauczycieli WF w II LO - Krzysztofa Kamińskiego i Anny Słomian. Trudno jest dziś znaleźć jednego strategicznego sponsora, który w całości wesprze inwestycję wartą ponad 20 tysięcy złotych. Dlatego ich projekt zakładał znalezienie większej liczby sponsorów, którzy mniejszymi kwotami wesprą tę inicjatywę. W zamian będą mogli wykorzystać powierzchnię band na reklamę swoich firm. Pomysł był na tyle trafny, że szybko znalazł kilku zwolenników, którzy wraz z w/w nauczycielami przyłączyli się do jego realizacji.

W tym miejscu należą się gorące podziękowania dla Starosty Gnieźnieńskiego Pana Dariusza Pilaka, Prezesowi Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” Panu Zdzisławowi Urbańczykowi, Wiceprezesowi Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu Panu Tomaszowi Wojciechowskiemu Dyrekcji II LO Gniezno- Panu Pawłowi Goździowi, Pani Lidii Dzikowskiej oraz Pani Katarzynie Jankowskiej; przedstawicielom Rady Rodziców II LO - Paniom Bożenie Majewskiej, Magdalenie Bosackiej, Panom Mariuszowi Mirkowi i Krzysztofowi Kłosinowi;.

Jednak żadnemu z nich nie udałoby się nic załatwić, gdyby nie szczodrość i uczynność sponsorów.

Uroczystość, w trakcie której nastąpiło oficjalne przekazanie band uczniom II LO w Gnieźnie, zaszczycili swoją obecnością: Starosta Gnieźnieński Pan Dariusz Pilak, Wicestarosta Gnieźnieński Pan Robert Andrzejewski, Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu Pan Tomasz Wojciechowski, Inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Gnieźnie Pan Tomasz Pokładecki oraz sponsorzy.

Po części oficjalnej rozegrano pokazowy mecz otwarcia, w którym zagrali przeciwko sobie uczniowie II LO Gniezno. Następnie przyszedł czas na unihokejowe konkurencje techniczne, w których klasy rywalizowały o zwycięstwo i zdobycie „Zielonej Karty”.

Konkurencje:
 1. Konkurs klasowy na najlepiej zorganizowany kulturalny doping w czasie trwania meczu.
 2. Podbijanie piłeczki na kiju
  - łączna suma podbić w czasie 1 minuty
 3. Celne strzały do bramki mini
  - strzały z różnych dystansów: 5 strzałów, dystans do bramki punktowany 1-5pkt.
 4. Strzały w określone miejsce dużej bramki (z trenażerem)
  - 5 strzałów, każdy trafiony premiowany 1pkt.
 5. Prowadzenie piłki po slalomie prostym na czas
  - trzykrotne przejazd slalomu, każdy błąd skutkuje doliczeniem 5 sekund do łącznego czasu.
 6. Prowadzenie piłki po kopercie na czas.
  - dwukrotny przejazd koperty, każdy błąd skutkuje doliczeniem 5 sekund do łącznego czasu.
 7. Celne strzały górne do wiaderka
  - 10 strzałów, każdy premiowany 1 pkt.
 8. Bieg na czas z piłeczką na łopatce kija unihokejowego.
  - dystans 15m, mierzony czas, kto zgubi piłeczkę przerywa konkurencję i ma mierzony dystans jaki pokonał.
 9. Odbicia z pierwszej piłki o leżącą ławeczkę na czas
  - liczona łączna liczba odbić w czasie 30 sekund, piłka za każdym razem musi wrócić do linii bazowej
Podsumowując wyniki poszczególnych konkurencji w roku szkolnym 2013/2014 w zawodach z okazji Dnia Sportu zwyciężyła klasa 1A, wyprzedzając klasy 1E i 1 H. Tak naprawdę wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, bo znajdują miejsce na sport w swoim życiu, ale szczególne gratulacje należą się zdobywcom „Zielonej Karty”.

Krzysztof Kamiński / spg
foto: Wiktoria Kulecka

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki