BIPŚroda, 29.3.2023

Orły poszybowały

Gala finałowa konkursu odbyła się w dniu 20 maja w Domu Rzemiosła w Gnieźnie. Starosta Jacek Kowalski oraz Starszy Cechu Stefan Pokładecki wręczyli szesnaście statuetek firmom z terenu powiatu, którzy zmagali się w sześciu kategoriach konkursowych: rzemiosło, handel, usługi dla mieszkańców, usługi inwestycyjne, rolnictwo oraz produkcja.

Kapituła przyznała ponadto jedną nagrodę w kategorii specjalnej. Otrzymała ją Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. za różnorodne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu.

W konkursie mogły uczestniczyć tylko małe i średnie firmy z terenu Powiatu Gnieźnieńskiego na podstawie otrzymanej nominacji od organizatorów, gmin, wyznaczonych instytucji lub od mieszkańców poprzez wypełnienie ankiet zamieszczanych w lokalnej prasie. Dla czytelników laureaci konkursu przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody, losowanie których odbyło się podczas gali finałowej.

Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli starostwa (Zbigniew Sujak - członek Zarządu Powiatu, Aurelia Łuczak - Sekretarz Powiatu, Agnieszka Rzempała-Chmielewska - Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju), Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie (Stefan Pokładecki - Starszy Cechu, Kazimierz Majorczyk - Podstarszy Cechu, Paweł Czudowski - Sekretarz), lokalnej prasy (Barbara Fiałkowska - Dyrektor Oddziału "Przegląd Gnieźnieński", Jarosław Walerczak - dziennikarz "Przemiany na Szlaku Paistowskim") oraz Federacji Konsumentów (Elżbieta Bajczyk, Maria Ochocińska) dokonując oceny poszczególnych kandydatów kierowali się następującymi kryteriami: wizerunek firmy, jakość usług, towarów, innowacyjność i nowatorstwo, osiągnięcia w innych konkursach, a także udział firmy w życiu społeczności lokalnej.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie było po raz trzeci organizatorem konkursu o charakterze gospodarczym dla firm z terenu powiatu. W poprzednich dwóch edycjach konkurs współorganizowało Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gniezna. W tym roku wspólnie ze starostwem konkurs przeprowadził Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie.


 • Lista laureatów konkursu z podziałem na kategorie
 • Lista nagrodzonych czytelników
 • Galeria zdjęć

  Agnieszka Rzempała-Chmielewska

  drukuj:
  udostępnij:
 • PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

  reklama aplikacji mobilnej
  Rejestracja rezerwacji pojazdów
  Status kolejki