BIPPoniedziałek, 20.3.2023

Początek zmian w trzemeszeńskiej oświacie

Początek zmian w trzemeszeńskiej oświacie
Oznacza to, że już niebawem gmina stanie się właścicielem całego kompleksu szkolnego, znajdującego się przy ul. Kosmowskiego, Mickiewicza i Wyszyńskiego w Trzemesznie.

O tym znaczącym fakcie poinformował pięcioosobowy Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego na konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 25 marca br. Zgodnie z założeniami uchwały, Powiat Gnieźnieński ma przekazać na rzecz Gminy mienie wykorzystywane przez wymienioną szkołę z 90% bonifikatą. Porozumienie w sprawie trzemeszeńskiej oświaty, ma zostać zawarte na okres 10 lat.

Reorganizacja trzemeszeńskich szkół w poprzedniej kadencji, była przeprowadzana w nerwowej, a czasami konfliktowej atmosferze. Część społeczeństwa Trzemeszna była przeciwna takiemu rozwiązaniu. Teraz jako Zarząd wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, dotyczącym losu wspomnianych szkół. Jest to z pewnością najlepsze rozwiązanie - tłumaczyła Beata Tarczyńska.

W czwartek 26 marca 2015 roku, odbędzie się sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, w trakcie której podjęta ma zostać podobna do trzemeszeńskiej uchwała w sprawie wyrażenia woli przekazania szkół samorządowi gminnemu.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki