BIPNiedziela, 04.6.2023

XIV edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego

 XIV edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego
Uczestników konkursu powitały Bogusława Młodzikowska –Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie oraz Magdalena Musiałowicz – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego, życząc wszystkim powodzenia i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy z zakresu szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań z zakresu m in. gospodarki wodno-ściekowej, ochrony przyrody, gospodarki odpadami. Po części pisemnej finaliści odpowiadali na pytania w formie multimedialnej.

Na podstawie punktacji uzyskanej w I i II części konkursu Jury wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce: Karolina Wojciechowska – II Liceum Ogólnokształcące;
II miejsce: Oliwia Musielak – I Liceum Ogólnokształcące;
III miejsce: Łukasz Kaszyński – II Liceum Ogólnokształcące;
IV miejsce: Marcin Żyliński–II Liceum Ogólnokształcące;
V miejsce: Dawid Doman – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Trzemeszna.

Cenne nagrody dla zwycięzców wręczył Robert Gaweł – Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, gratulując laureatom wytrwałości w zakresie propagowania edukacji ekologicznej.

Konkursowi towarzyszyła wystawa gazetek „Eko-Orlik” przygotowanych przez członków szkolnego koła ekologicznego oraz prezentacja multimedialna o tematyce ekologicznej.

W konkursie wystartowało 7 placówek oświatowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego: I LO, II LO, III LO, ZSP nr 2, ZSP nr 3, Zespół Szkół Ekonomiczno–Odzieżowych z Gniezna oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Trzemeszna.

Konkurs zorganizowany został w ramach przedsięwzięcia pn. „Podnoszenie świadomości ekologicznej na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą” i dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki