BIPWtorek, 25.1.2022

Powiat Gniezno na Wałach Chrobrego w Szczecinie

Powiat Gniezno na Wałach Chrobrego w Szczecinie
To co odróżnia Piknik od innych imprez turystycznych w Polsce, to połączone ze sobą elementy targów turystycznych, jarmarku, ale i też festynu rodzinnego. Oprócz tzw. Market Tour, na którym swoje atrakcje turystyczne reprezentowały poszczególne regiony, można było zapoznać się z ofertą Tragów Żywności i Produktów Ekologicznych – Organic, czynna była również tzw. strefa Globtrotera, a także odbył się Festiwal Wyrobów i Kuchni Regionalnych. Wszystko to było okraszone występami lokalnych artystów, przeróżnymi konkursami oraz kulinarnymi atrakcjami pn. wielkie gotowanie i wielkie wędzenie.

Plenerowe targi turystyczne zorganizowane zostały przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Turystyki.

W „Pikniku nad Odrą” uczestniczyła Wielkopolska Organizacja Turystyczna, która w roli partnera zaprosiła na stoisko regionalne Powiat Gnieźnieński. Dostępne na stoisku różnorodne wydawnictwa i gadżety z serii „Tu powstała Polska” oraz materiały promocyjne prezentujące szeroką ofertę Wielkopolski cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Najwięcej pytań ze strony uczestników pikniku dotyczyło niezmiennie Szlaku Piastowskiego. Nie mniejszą popularnością cieszyły się również szlaki rowerowe, Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa, legendy powiatu gnieźnieńskiego, czy perły architektury ziemi gnieźnieńskiej. Spora liczba odwiedzających stoisko, to ludzie pochodzący z Wielkopolski, na stałe mieszkający obecnie w Szczecinie i w województwie zachodniopomorskim. To właśnie te osoby, zaopatrzone w gnieźnieńskie foldery, niczym ambasadorowie regionu, planują wyjazdy z rodzinami i przyjaciółmi do Wielkopolski, aby w nadziei na ‘wielką przygodę’ pokazać im ‘wielką historię’ naszego regionu.


drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych