BIPWtorek, 06.6.2023

Bezpieczna Lednica

Bezpieczna Lednica
W miniony poniedziałek, dnia 11 maja br., w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się posiedzenie Sztabu Organizacyjnego Lednica 2000.

Spotkanie Młodych na Lednicy to niezwykle wymagające przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne – tłumaczy Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński –Stąd konieczność dobrej współpracy pomiędzy organizatorami spotkania młodych, a przedstawicielami poszczególnych służb, czyli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Powiatowej Policji z Gniezna, oraz Państwowej Straży Pożarnej i agencji ochrony.

Na spotkaniu poinformowano, że w dniach 6-7 czerwca będą wprowadzone ograniczenia w ruchu drogowym. - Jak co roku wokół Pól Lednickich organizujemy ruch jedno kierunkowy od miejscowości Rybitwy do miejscowości Głębokie wyjaśnia podinspektor Janusz Warda, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Gnieźnie. - Obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu.Ułatwi to z pewnością dojazd autokarów jak najbliżej Pól Lednickich.Już dzisiaj przypominamy, że wyznaczone zostaną również miejsca parkingowe w stronę Skrzetuszewa i Sławna i Imiołek.

Przedstawiciele policji nie określili jeszcze ilu funkcjonariuszy będzie pracować przy Spotkaniach Młodych Lednica 2000 w bieżącym roku. Policjantów z komendy gnieźnieńskiej będą wspierać funkcjonariusze z jednostek ościennych oraz Poznania. W zakresie zabezpieczenia medycznego funkcjonować będą 3 szpitale polowe, 7 karetek pogotowia, 1 quad, 18 lekarzy i ok. 250 ratowników medycznych. Po raz pierwszy testowane będzie użycie dronów.

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna Lednica będzie z pewnością wyjątkowa. - Jeśli chodzi o organizację spotkania staramy się, aby było jeszcze lepiej i jeszcze bezpieczniej – przekonuje Przemysław Karbowiak odpowiedzialny za przygotowanie Pól Lednickich i wyznaczanie sektorów i rozmieszczanie namiotów ze strony Lednica 2000.– Ma być także wygodniej dla wszystkich uczestników. Nad bezpieczeństwem poza służbami państwowymi, podobnie jak w latach ubiegłych, będą czuwać wolontariusze w liczbie kilkuset-przyznaje Przemysław Karbowiak.

PROGRAM TEGOROCZNEGO SPOTKANIA

8.00 – Otwarcie Pól Lednickich (recepcji)
Spowiedź, czas Spotkania
12.00 – Anioł Pański
13.00 – Lednickie Nabożeństwo Pokutne
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
17.00 – Oficjalne rozpoczęcie Spotkania
18:00 – Część I – „ZIEMIA”
18.30 – Część II - „Nabożeństwo Nałożenia Rąk”
18.30 – Część III – „WODA„
19.30 – EUCHARYSTIA
21.45 – Część IV – „OGIEŃ„
Przesłanie Ojca Świętego Franciszka
Modlitwa o Dary Ducha Świętego
Procesja Zakonów
22:45 – Część V – „WIATR”
23:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
Wybór Chrystusa
ok. 24:00 – Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Podane godziny poszczególnych punktów programu mogą się zmienić

Więcej informacji na: www.lednica2000.pl

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki