BIPWtorek, 30.5.2023

Eko wystawa w bibliotece

Eko wystawa w bibliotece
Pokonkursową prezentację prac wykonanych przez wychowanków Specjalnych Ośrodków Szkolno– Wychowawczych i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Powiatu Gnieźnieńskiego i Powiatu Konińskiego zorganizowała Biblioteka Publiczna,a jej uroczystego otwarcia dokonał Janusz Ambroży, dyrektor biblioteki. Wśród zaproszonych gościnie nie zabrakło młodych artystów, autorów prac oraz ich opiekunów ze Szkolnego Klubu Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” oraz dzieci i młodzieży ze SOSW nr 1. Ze słowami gratulacji przybyli również Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, Michał Powałowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Andrzej Kiszkarewicz, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno oraz Magdalena Musiałowicz,Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Jak tłumaczyła Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, celem wystawy jest zaprezentowanie szerszej publiczności prac o tematyce ekologicznej, których technika wykonania w wielu przypadkach jest bardzo nowatorska i oryginalna. – Jestem przekonana, że organizacja wystawy w jeszcze większym stopniu zainspiruje młodzież do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów – powiedziała Beata Tarczyńska. – Sztuka to dla młodzieży także bardzo cenna forma spędzania wolnego czasu. To również lekarstwo na smutki czy zwyczajnie nudę.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły placówki specjalne z powiatu gnieźnieńskiego: SOSW nr 1 z Gniezna, Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka z Oddziałami Zorganizowanymi w Zakładach Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW z Kłecka, WTZ z Kłecka, WTZ z Gniezna oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Konina.Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 60 prac. Organizatorem konkursu były: Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1.

LAUREACI X EDYCJI POWIATOWEGO KOKURSU EKOLOGICZNEGO:
I miejsce: Adam Konior SOSW nr 1 Gniezno,
II miejsce: Krystian Maciejewski SOSW nr 2,
III miejsce: Krystyna Kubasik Warsztaty Terapii Zajęciowej Gniezno.

Nagrody Specjalne im. M. Jacoszka:
Patryk Wałowski -SOSW nr1 Gniezno,
Marek Fackowski -SOSW Kłecko,
Piotr Muskus –SOSW nr 2 Gniezno.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki