BIPWtorek, 04.10.2022

Życzenia Noworoczne Starosty Gnieźnieńskiego

Szanowni Państwo!

Rok 2021 dobiega końca. Był to z pewnością niełatwy dla nas wszystkich czas – pełen wyzwań dla krajowej gospodarki i lokalnych samorządów. Wierzę jednak, że pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa był to dla Państwa również okres wielu udanych przedsięwzięć oraz właściwych decyzji.

Nadejście Nowego Roku skłania do refleksji, zadumy nad przyszłością oraz precyzowania nowych planów. Ufam, że najbliższe 12 miesięcy przyniesie naszemu powiatowi i jego mieszkańcom wiele wartościowych projektów oraz ważnych inwestycji.

Moim priorytetem będzie przede wszystkim zapewnienie jeszcze lepszego dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych w gnieźnieńskim szpitalu, zakup specjalistycznego sprzętu, poszerzenie oferty świadczeń zdrowotnych oraz organizacja funkcjonowania, w jak najwyższym stopniu odpowiadająca na potrzeby pacjentów.

Wraz z Zarządem Powiatu, stawiam sobie za cel również poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. W tym obszarze, planowane są przebudowy oraz modernizacje dróg, doposażenie powiatowych służb, a także usprawnienie pracy Starostwa Powiatowego i wdrożenie w urzędzie pakietu e-usług. Rok 2022 będzie ponadto rokiem zwiększonych inwestycji w oświacie, gdzie planowane są zarówno remonty szkół i ośrodków, jak również budowa nowoczesnych sal gimnastycznych oraz boisk szkolnych. Oczywiście to tylko niektóre z planów na przyszły rok, będących w dużej mierze odpowiedzią na bieżące potrzeby mieszkańców.

Życzę Państwu, jak również Państwa bliskim, współpracownikom, samorządowcom oraz gościom odwiedzającym powiat gnieźnieński, aby Nowy Rok 2022 był dla nas wszystkich rokiem nadziei, sukcesów, zdrowia, wspaniałych pomysłów i pomyślnie realizowanych przedsięwzięć zawodowych oraz osobistych.

Niech nade wszystko niech będzie to rok dobry i ważny dla Powiatu Gnieźnieńskiego.

Piotr Gruszczyński
Starosta Gnieźnieński