BIPPoniedziałek, 03.10.2022

Młodzież polonijna z wizytą w powiecie gnieźnieńskim

Młodzież polonijna z wizytą w powiecie gnieźnieńskim
Uczestnicy tegorocznego Zlotu zwiedzili z przewodnikiem gnieźnieńską Katedrę, Muzeum Początków Państwa Polskiego i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Miłym akcentem pobytu w Gnieźnie była możliwość spotkania młodzieży z Dariuszem Iglińskim Przewodniczącym Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, który podarował wszystkim zlotowiczom foldery z serii „Tu powstała Polska”.Nie zabrakło również chwili wolnego czasu na Rynku.

Jak informują organizatorzy Zlotu„Orle Gniazdo”, celem spotkań jest między innymi poznawanie kraju pochodzenia swoich przodków, kontakt z polską kulturą, pogłębienie wiedzy o Polsce, propagowanie postaw patriotycznych, przygotowanie młodzieży do różnorakich form działania na rzecz ruchu polonijnego i oczywiście aktywny wypoczynek.

Pierwszy Zlot Orle Gniazdo” odbył się w 1997 r. z inicjatywy śp. prof. Andrzeja Stelmachowskiego - pierwszego prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych