BIPPiątek, 03.12.2021

Koncert Antoniny Krzysztoń na 35-lecie „Solidarności”

Koncert Antoniny Krzysztoń na 35-lecie „Solidarności”
Koncert zorganizowano w ramach gnieźnieńskich obchodów 35-lecia NSZZ „Solidarność”, które zainauguruje o godzinie 16.00 Msza św. w kościele Ojców Franciszkanów w Gnieźnie. O godzinie 17.30 rozpocznie się uroczysta Gala Jubileuszowa w powiatowym Centrum Kultury eSTeDe.

Organizatorami obchodów są: Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” w Gnieźnie, Starosta Gnieźnieński oraz CK eSTeDe.

Antonina Krzysztoń zadebiutowała, wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Gdańsku. Ten debiut zaowocował współpracą z kabaretem „Pod Egidą”. Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kościołach i wybranych klubach studenckich. W drugim obiegu ukazały się jej trzy pierwsze wydawnictwa.

Występowała i występuje na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną. W listopadzie 1993 roku piosenka Perłowa Łódź zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. To spowodowało, że Antonina Krzysztoń stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w CK eSTeDe.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych