BIPPiątek, 02.6.2023

Finał II ogólnopolskiego konkursu dla dzieci, 14-17 września

Finał II ogólnopolskiego konkursu dla dzieci, 14-17 września
O przyjazd do Gniezna w roku jubileuszu 1050 – tej rocznicy chrztu Polski walczyły drużyny ze szkół podstawowych w całej Polsce. Do decydującego etapu zakwalifikowało się 18 drużyn. Głosowanie internautów zostało przeprowadzone na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl . Trwało ono dwa tygodnie, zakończyło się o godz. 24.00 w dniu 15 czerwca. W sumie na wszystkie prace oddano 8700 głosów.
    Lista laureatów:
  • I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie (18,6 % głosów)
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 26 w Warszawie (17,71% głosów)
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku (11,22 % głosów)
  • IV miejsce - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie (10,82% głosów)
  • V miejsce - Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie (8,98 % głosów)
Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie relacji z przeprowadzonej lekcji kreatorskiej na podstawie wybranego scenariusza i kart pracy opublikowanych na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl. W nagrodę 5 zwycięskich drużyn przyjedzie już w najbliższą środę 14 września (na koszt organizatorów konkursu) do Gniezna na Wielki Finał. Dzieci spędzą w Gnieźnie 3 dni, do soboty 17 września.
W programie pobytu zaplanowano szereg atrakcji od wieczoru integracyjnego, przygotowanego przez CK eSTeDe, poprzez historyczne warsztaty i wizyty w najciekawszych muzeach naszego powiatu, aż po inaugurację nowej gry turystycznej rozgrywanej, dzięki współpracy z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, na Ostrowie Lednickim. Bardzo uroczystym momentem wizyty będzie spotkanie wszystkich drużyn z abp. Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski.
Laureaci konkursu otrzymali również stosowny wpis na świadectwach szkolnych w roku szkolnym 2015/2016.
Organizacja II edycji konkursu dla dzieci to elementy projektu pn. „Ogólnopolska kampania edukacyjna dla dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Chrzest 966. W ramach projektu opracowane zostały również scenariusze lekcji adresowane do nauczycieli historii w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także został wydrukowany w ilości 40 tys. szt. i przesłany do wszystkich szkół w Polsce V plakat z serii Kultura Piastów dla dzieci na temat chrztu Mieszka I.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki