BIPNiedziela, 04.6.2023

Powiat gnieźnieński wzorem dla Ukrainy

Powiat gnieźnieński wzorem dla Ukrainy
w powiecie gnieźnieńskim gościli tym razem reprezentanci władz Rejonu Humańskiego na Ukrainie. - Pobyt w powiecie gnieźnieńskim to przede wszystkim możliwość zapoznania naszych partnerów z Ukrainy z polskimi doświadczeniami w zakresie przebytej przed laty reformy samorządowej i obecnego funkcjonowania poszczególnych szczebli administracji – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Ta wizyta jest również okazją do zaprezentowania bogactwa historycznego i kulturalnego naszego regionu w roku 1050. rocznicy chrztu Polski – dodała starosta B. Tarczyńska.

Podczas oficjalnego powitania delegacji w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, Vitalii Oliinyk, przedstawiciel Prezydenta w Radzie Rejonu oraz Oksana Suprunets, przewodnicząca Humańskiej Rady Rejonowej podziękowali Zarządowi Powiatu za otwartość i dotychczasową współpracę. Zdaniem gości z Humania dobre praktyki obserwowane po raz kolejny w Polsce z pewnością pomogą właściwie przygotować ukraiński samorząd na czekającą go reformę.

Program wizyty obejnował między innymi spotkania w gminie Kiszkowo oraz gminie Łubowo, rozmowy z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, powiatowych jednostek oświatowych oraz sektora rolniczego. Powiat Gnieźnieński współpracuje z Rejonem Humańskim od 2010 roku.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki