BIPPiątek, 02.6.2023

„Kultura Piastów dla dzieci” inspiracją dla szkolnego podręcznika

„Kultura Piastów dla dzieci” inspiracją dla szkolnego podręcznika
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe wydało właśnie nowy podręcznik do historii, w którym rozdział poświęcony dynastii piastowskiej zdobią ilustracje gnieźnieńskiego artysty Jarosława Grygucia, zaczerpnięte z książeczek wydanych pierwotnie przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Warto przypomnieć, że „Kultura Piastów dla dzieci” jest od lat obecna w tysiącach szkół za sprawą pięciu wzorów plakatów edukacyjnych, na których wydruk i dystrybucję gnieźnieńskie starostwo zdobyło środki z funduszy unijnych oraz z Narodowego Centrum Kultury.

Ponadto, za sprawą wydawnictwa Media Rodzina, książki z serii „Kultura Piastów dla dzieci” są od 2015 r. dostępne w sprzedaży w księgarniach stacjonarnych i internetowych w całej Polsce, ciesząc się dużym zainteresowaniem kupujących.

Aktualnie w przygotowaniu jest już szósty tom zatytułowany „W czasach mnichów i klasztorów”, wydawcą którego jest tym razem Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Książka będzie dostępna w sprzedaży na początku 2018 r.

Celem projektu „Kultura Piastów dla dzieci” jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia codziennego w czasach piastowskich. Z pomocą bogatych w szczegóły ilustracji, w przystępny sposób przedstawiono, jak wyglądały dawne grody i osady, jak budowano kościoły i pałace, jak wyglądała codzienność na książęcym dworze, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy, gdzie mieszkali, w co się ubierali i co jedli nasi przodkowie.

Jednym z pierwotnych założeń projektu, była wizja przygotowania opartych o najnowszy stań badań i atrakcyjnych graficznie materiałów, które brane przez wydawców z całej Polski niejako „z półki”, przyczynią się do popularyzacji wiedzy historycznej o naszym regionie. Po latach można stwierdzić, że cel został osiągnięty. Ilustracje z oryginalnej serii można odnaleźć w wysokonakładowych gazetach, książkach historycznych, a teraz także w podręczniku szkolnym do nauki historii.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki