BIPWtorek, 06.6.2023

Gdzie biznes spotyka się z pasją, czyli Tour Salon 2018

Gdzie biznes spotyka się z pasją, czyli Tour Salon 2018

Tradycyjnie, Powiat Gniezno prezentuje swoją ofertę turystyczną na targach Tour Salon w Poznaniu. Targi w stolicy Wielkopolski rozpoczęły się w piątek, 9 lutego i potrwają do niedzieli, 11 lutego br.

Ofertę Powiatu Gniezno można znaleźć na stoisku regionalnym Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Głównym motywem przewodnim wielkopolskiej ekspozycji jest ponownie Szlak Piastowski. Drugim ważnym tematem są wydarzenia jubileuszowe z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

Powiat Gniezno promuje swoje walory w sposób kompleksowy. Oprócz sztandarowych pozycji z serii „Tu powstała Polska”, odnoszących się do piastowskiej spuścizny regionu, prezentowane są wydawnictwa dotyczące turystyki aktywnej (rowerowej, wodnej i konnej), foldery opisujące perły architektury powiatu (drewnianej oraz pałace i dwory), szlak mitów i legend, szlak św. Jakuba oraz ciekawostki ziemi gnieźnieńskiej. Ponadto na stoisku Powiatu można otrzymać mapy wszystkich pięciu szlaków rowerowych (stworzonych w latach poprzednich i do dziś nadzorowanych przez powiat), jak również różnorodne gadżety oraz książki i plakaty z serii „Kultura Piastów dla dzieci”. Dużym powodzeniem cieszy się również mapa atrakcji turystycznych, jak i związane z jubileuszem Chrztu Polski, dwie gry terenowe - jedna dotycząca Gniezna, druga Ostrowa Lednickiego. Ponadto, odwiedzający dopytują o przewodnik pn. „13 pomysłów na Gniezno i okolice”, który w roku 2017 został uznany za jeden z najlepszych przewodników turystycznych w Polsce w konkursie o nagrodę Magellana.

Na stoisku Wielkopolski można również otrzymać kalendarium wydarzeń na Szlaku Piastowskim w roku 2018, wydawnictwo wydane przez Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Ulotka zawiera spis wszystkich cyklicznych imprez na szlaku, w tym m.in. informacje na temat Koronacji Królewskiej w Gnieźnie, a także imprez odbywających się na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, czy też na temat III edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim, który w tym roku odbędzie się w dniach 22-24 czerwca.

Klaster przygotował również ofertę pakietów turystycznych po Szlaku Piastowskim. Specjalną broszurę z ofertą wycieczek po szlaku roznoszą wojowie piastowscy, których można spotkać w okolicy stoiska Wielkopolski zarówno w piątek, jak i w sobotę od godz. 11.00 do godz.15.00.

Ciekawostką jest, że na tegorocznej odsłonie Tour Salonu Wielkopolska Organizacja Turystyczna postanowiła, po raz pierwszy w historii, zaprezentować ubiegłorocznych laureatów regionalnego etapu konkursu o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jednym z trzech laureatów jest Koronacja Królewska, jedna z najważniejszych imprez rekonstrukcyjnych na Szlaku Piastowskim organizowana przez Miasto Gniezno.

Warto zaznaczyć, że pomimo tego, iż w promocji i sprzedaży ofert turystycznych co raz bardziej znaczącą rolę odgrywa Internet, spotkania targowe również mają sporą grupę zwolenników. Hasłem tegorocznego Tour Salonu jest: „Gdzie biznes spotyka się z pasją”. Poznańskie targi są miejscem spotkań biznesowych, źródłem nowych ofert oraz platformą komunikacji i wymiany doświadczeń dla profesjonalistów. Z drugiej strony turyści,  odwiedzający Tour Salon mają okazję do znalezienia inspiracji do wyjazdów, do spotkań się z podróżnikami, którzy chętnie dzielą się swoimi przeżyciami z dalekich lub bliskich wypraw. Podczas tegorocznych targów o swoich podróżach opowiedzą m.in. Katarzyna Pakosińska, Jarosław Kuźniar czy Jacek Hugo - Bader.

Prezentacji regionów towarzyszą również i inne wydarzenia, takie jak: VI edycja Festiwalu Podróżniczego "Śladami marzeń”, spotkania z blogerami, kino podróżnicze czy konkursy organizowane na stoiskach wystawców. Ponadto, w tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywają się Targi RYBOMANIA, Targi Myślistwa KNIEJE oraz Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX, tworząc blok Targów Czterech Pasji.

 

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki