BIPCzwartek, 01.6.2023

Nowe e-usługi dla klientów Wydziału Komunikacji i Transportu

Nowe e-usługi dla klientów Wydziału Komunikacji i Transportu
Elektroniczna administracja coraz śmielej wkracza w nasze zycie. Wiele spraw zainicjujemy i sprawnie przeprowadzimy korzystając z bezpłatnej platformy ePUAP, dającej np. możliwość sprawdzenia aktualnego statusu spraw i wniosków oraz odbierania i wysyłania urzędowej korespondencji. Każda wysyłka i odbiór pisma przez ePUAP posiada urzędowe poświadczenie odbioru tzw. UPO. Aby jednak korzystać z tej możliwości należy posiadać podpis kwalifikowany, który może mieć charakter odpłatnego certyfikatu kwalifikowanego lub bezpłatnego profilu zaufanego. 
 
Dzięki nowej usłudze, o której poinformowano 15 czerwca podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, profil zaufany, założony za pomocą internetowego konta bankowego lub serwisu internetowego profilu zaufanego, można teraz potwierdzić w Wydziale Komunikacji i Transportu. Chcąc założyć profil zaufany należy przygotować: dowód osobisty, adres email oraz numer telefonu. Posiadanie kwalifikowanego podpisu daje nie tylko możliwość złożenia np. elektronicznego wniosku o prawo jazdy, czy dowód osobisty, ale także weryfikowania - w przypadku kierowców - ilości punktów karnych lub uzyskania informacji czy czeka na nas gotowy do odbioru paszport lub dowód osobisty.
 
Jak założyć profil zaufany?
 
1. Wejdź na stronę profilu zaufanego - www.pz.gov.pl;
2. Kliknij Zarejestruj się;
3. Wypełnij formularz;
4. Kliknij Zarejestruj się. W ten sposób złożysz wniosek o założenie profilu zaufanego.
5. Idź do wybranego punktu potwierdzającego i potwierdź tam założenie profilu zaufanego. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku.
 
Jeśli nie chcesz składać wniosku przez internet, możesz od razu iść do punktu potwierdzającego np. w Wydziale Komunikacji i Transportu gnieźnieńskiego starostwa. 
Po wypełnieniu wniosku, na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość z linkiem, który pozwoli tobie ustawić hasło do konta. Profil zaufany zakładamy na 3 lata. 
Po upływie tego okresu można przedłużyć jego ważność.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki