BIPPiątek, 30.9.2022

"Bezpieczne wakacje" - bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów

"Bezpieczne wakacje" - bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie ponownie zapraszają mieszkańców do uczestniczenia w akcji pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W dniach 25-29 czerwca br., na Stacjach Kontroli Pojazdów z terenu powiatu gnieźnieńskiego odbywać się będzie bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów.

Jak podkreślają organizatorzy i partnerzy akcji głównym jej celem jest zachęcenie mieszkańców do sprawdzenia swojego auta przed wakacyjnymi wyjazdami i zadbania o bezpieczeństwa własne oraz pasażerów. Cykliczne działania na rzecz poprawy stanu technicznego pojazdów mają prowadzić do wykształcenia się większej świadomości zagrożeń  i niebezpieczeństw występujących szczególnie podczas wakacyjnych podróży. Pamiętajmy, że dobrze przygotowany, sprawdzony pod względem technicznym samochód, jest bezpieczniejszy zarówno dla samych jadących nim osób, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Pozwala jednocześnie uniknąć przykrych niespodzianek utrudniających długo wyczekiwany wypoczynek.

Bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdu obejmuje m.in.: kontrolę oświetlenia,  ogumienia oraz układów: kierowniczego, hamulcowego i wydechowego.

Akcja organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie oraz Stacjami Kontroli Pojazdów. 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych