BIPSobota, 01.4.2023

Stypendia dla najlepszych sportowców

Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński oraz Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz wręczyli stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Podczas uroczystej gali, zorganizowanej 5 lutego br. w Miejskim Ośrodku Kultury, stypendia odebrało łącznie 51 zawodników.

Stypendia sportowe przyznane zostały na okres od stycznia do grudnia 2019 roku. W budżecie powiatu gnieźnieńskiego zabezpieczono na ten cel środki finansowe w wysokości ponad 31 tys. zł. Zawodnicy, którzy otrzymali wsparcie lokalnych samorządów trenują między innymi: karate tradycyjne, piłkę ręczną, hokej na trawie, szachy, lekkoatletyka, triathlon, wędkarstwo sportowe, tenis stołowy, rugby i speedrower.