BIPPiątek, 21.1.2022

Powiat na Targach w Berlinie

Powiat Gnieźnieński po raz pierwszy bierze udział w targach berlińskich. Jest to jedna z najważniejszych imprez targowych, na których Powiat Gnieźnieński zamierza się zaprezentować w tym roku.

Co roku Targi w Berlinie odwiedza ponad 20 tys. specjalistów z branży turystycznej i dziennikarzy oraz ponad 250 tys. osób głównie z Niemiec. Niemcy to z kolei największy rynek turystyczny dla Polski, a dla Wielkopolski szczególnie korzystny z uwagi na sąsiedztwo. Ponadto Berlin z uwagi na wyjątkowo korzystne połączenie kolejowe jest bardzo atrakcyjnym rynkiem na krótkie przyjazdy weekendowe.

Polskie Stoisko Narodowe zlokalizowane będzie podobnie jak w latach ubiegłych w hali nr 15.1 kompleksu wystawienniczego MESSE BERLIN i będzie miało powierzchnię 1500 m kw. Promować się na nim będą wszystkie województwa oraz branża turystyczna organizująca przyjazdy do Polski.

Hasło promocyjne polskiego wystąpienia w 2003 roku to: „Polska – spotkania z kulturą”. Stoisko Województwa Wielkopolskiego usytuowane będzie na specjalnej „wyspie” pod nazwą „Weekend w Polsce”. Natomiast nasz Powiat będzie zachęcał wszystkich do przyjazdu i zwiedzenia Szlaku Piastowskiego, a szczególnie Gniezna promując się jako „dobre miejsce, królewska tradycja”.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych