BIPŚroda, 23.6.2021

Koncert niemieckiego zespołu rockowego „SchniPoSa” w Młodzieżowym Domu Kultury

Występ muzyków z Niemiec planowany jest w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Zespołów Rockowych, którego organizatorem jest gnieźnieński MDK. W ramach festiwalu wystąpi ponadto 11 amatorskich zespołów z całej Polski oraz duńska grupa rockowa Puto Diablo.

"SchniPoSa" (FunPunk, SkaPunk) ma w swoim dorobku płyty i nagrania które zdobyły uznanie na niemieckim rynku muzycznym. Zespół powstał w 2001 roku z inicjatywy Matthiasa Schefflera oraz Olivera Piepera, obecnych liderów grupy. Na początku grano głównie hardcore rock, później wraz z dołączeniem nowych muzyków (w szczególności Carsten Adam i Austin Franz) repertuar zaczął się nieco zmieniać. Aktualnie zespół wykonuje muzykę rockową z domieszką reggae.

Wszystkich zainteresowanych grupą "SchniPoSa" zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej zespołu: www.schniposa.com

Rafał P. Spachacz