BIPPiątek, 03.12.2021

Turystyczna Malta

Przy współpracy z Wydziałem Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i po raz pierwszy Referatu Promocji Urzędu Miasta promowano zabytki, jak również bogatą ofertę turystyczną Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Miasta Gniezna.

W godzinach od 10.00 do 18.00 stoisko odwiedziło sporo osób zainteresowanych wypoczynkiem letnim. Wśród gości przeważali mieszkańcy Poznania i okolic oraz uczestnicy odbywających się Mistrzostw Polski w wioślarstwie. Materiały promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego i Miasta Gniezna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem osób odwiedzających.

Potencjalni turyści głównie pytali o szlaki rowerowe, agroturystykę i wypoczynek nad jeziorami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa atrakcja turystyczna powiatu - Wieża Widokowa w Dusznie w Gminie Trzemeszno. Wiele osób dopytywało się o piktogramy (tajemnicze kręgi w zbożu); w miejscowości Wylatowo - oddalonej ok. 3 km od granic powiatu.

Stoisko obsługiwali B. Rzyski Przewodniczący Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski" i Anna Grobelska - stażystka z biura Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Gnieźnie.

Bogusław Rzyski
Przewodniczący Lokalnej
Organizacji Turystycznej
"Szlak Piastowski"


drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych