BIPWtorek, 30.5.2023

Zrobili ze śmieci nowe rzeczy

Zrobili ze śmieci nowe rzeczy

Stylowe eko-torebki, ekologiczna kuchnia marzeń, a także pomysłowe zabawki i kolorowe kwiaty to prace powstałe w ramach IX Międzypowiatowego Konkursu Ekologicznego, zorganizowanego pod hasłem „Zrób ze śmieci nowe rzeczy!”.

Wyniki konkursu ekologicznego - w którym udział wzięli uczniowie szkół specjalnych oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z powiatów: gnieźnieńskiego, słupeckiego i wągrowieckiego – podsumowano 22 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie. W konkursie promującym edukację proekologiczną oraz ekologiczny styl życia, a także integrację przez zabawę, udział wzięło po 3 reprezentantów każdej z placówek.

Organizatorzy: Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „EKOLUDEK” działający przy SOSW nr 1 w Gnieźnie oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Eko-konkurs zorganizowano w ramach przedsięwzięcia „Ekologicznie znaczy logicznie - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki