BIPNiedziela, 04.6.2023

IV Międzynarodowy Turniej Koszykówki Gniezno 2006

W roku 2006 wpłynęła rekordowa ilość zgłoszeń z 9 państw europejskich: Ukraina, Litwa, Czechy, Hiszpania, Wielka Brytania, Łotwa, Węgry, Holandia i Polska. W zawodach weźmie udział 30 drużyn, z czego połowa to drużyny z zagranicy. W turnieju zagra 5 drużyn z miast partnerskich Gniezna.

W poprzednich latach udział brały drużyny z Estonii, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, Czech, Danii, Litwy i Polski. W drużynach tych występowali zawodnicy i zawodniczki z tak egzotycznych państw jak Uganda, Sudan, Syria, Nigeria czy Kamerun.

Turniej będzie się odbywał na 4 pełnowymiarowych halach sportowych: przy II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, przy Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie oraz na halach GOSiR w Gnieźnie i OSiR w Trzemesznie.

Uroczystość otwarcia zaplanowano na piątek, 7 lipca o godz. 9.30 w hali przy II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie (przy ul. Łubieńskiego 3/5), natomiast uroczystość zakończenia zawodów odbędzie się w niedzielę, 9 lipca o godz. 14.00 w tym samym miejscu.

Organizatorami turnieju są: Towarzystwo Sportowe "Basket" w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Urząd Miejski w Gnieźnie.

Turniej ma formułę otwartą dla publiczności. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram zawodów znajduje się na stronie internetowej TS "Basket" pod adresem: www.tsbasket.gniezno.pl/2006.html .

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym przy organizacji turnieju, a w sposób szczególny wolontariuszom opiekującym się drużynami zagranicznymi.

Warto dodać, że uczestnicy zawodów będą mieli możliwość zwiedzenia Gniezna i okolicy oraz nawiązania i kontynuowania wielu zagranicznych przyjaźni.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki