BIPPoniedziałek, 26.7.2021

Wydział komunikacji otwarty na bezpośrednią obsługę klienta

Wydział komunikacji otwarty na bezpośrednią obsługę klienta

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, Starosta Gnieźnieński informuje o uruchomieniu bezpośredniej obsługi klientów Wydziału Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Poniższe zmiany organizacyjne będą obowiązywały od poniedziałku 18 maja 2020 r.do odwołania.

W związku z tym od poniedziałku przestaje funkcjonować skrzynka podawcza przy wejściu do Starostwa. Do  odwołania  wyłączony  zostaje  system  kolejkowy  umożliwiający umawianie wizyt poprzez Internet. Wszelkiego rodzaju sprawy będą załatwiane przy  jednoczesnym  ścisłym  stosowaniu  się  do obowiązujących przepisów i zaleceń służb sanitarnych, a mianowicie:

  • wejście do wydziału będzie wyznaczone z bocznej strony budynku Starostwa (wg oznakowania);
  • po pobraniu biletu z numerem porządkowym, klienci będą wchodzili pojedynczo na salę obsługi po wcześniejszym wyświetleniu numeru na monitorze;
  • w sali obsługi wydziału może przebywać jednocześnie maksymalnie 7 osób;  
  • przyjmowana będzie płatność wyłącznie kartą płatniczą (punkt  kasowy  jest nieczynny).

Alternatywą jest przedłożenie dokumentu potwierdzającego wcześniejsze dokonanie opłaty przelewem bankowym na konto Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, nr rachunku: PKO I O/Gniezno 83 1020 4115 0000 9802 0004 0287.

Ważne! Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i rękawic.

Wnioski, oświadczenia czy druki pełnomocnictw można pobrać ze strony > kliknij w link wybierając w wyszukiwarce podmiot odpowiedzialny „Wydział Komunikacji i Transportu” i klikając w przycisk wyszukaj.

Jednocześnie informujemy, że zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP można również przesyłać drogą elektroniczną rejestracja@powiat-gniezno.pl, ewentualnie poprzez platformę ePUAP lub za pomocą poczty tradycyjnej na adres:

STAROSTWO POWIATOWE W GNIEŹNIE
62-200 Gniezno, ul. Papieża Jana Pawła II 9/10
Wydział Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

Przypominamy, że wydłużony został również z 30 dni do 180 dni termin dotyczący obowiązku zgłoszenia kupna, sprzedaży oraz rejestracji pojazdu używanego sprowadzonego do kraju z terytorium Unii Europejskiej. Nowe przepisy wprowadzone za sprawą tzw. „specustawy” dotyczą umów zawartych po 1 marca 2020 roku i obowiązywać będą do 31 grudnia 2020 roku.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych