BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Koniec roku szkolnego i remonty w powiatowych jednostkach

Koniec roku szkolnego i remonty w powiatowych jednostkach

Blisko rok temu Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego stanął przed dużym wyzwaniem, jakim był podwójny nabór. Z informacji od Kuratora Oświaty, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, a także na podstawie wewnętrznych analiz wynika, iż lokalny samorząd sprostał zadaniu, osiągając założone cele. W tegorocznym naborze niepokój i wątpliwości budzi natomiast okres pandemii COVID-19. Zarząd Powiatu na bieżąco analizuje sytuację podejmując działania, które również w jak najwyższym stopniu zapobiec mają negatywnym skutkom epidemii w obszarze edukacji.

Trwa okres rekrutacji do szkół ponadpodstawowych powiatu. O najważniejszych terminach i zasadach naboru można przeczytać po kliknięciu TUTAJ

Już 29 czerwca rozpocznie się natomiast okres letnich wakacji – moment zasłużonego odpoczynku dla uczniów i nauczycieli. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, w tym czasie przygotowywać będzie placówki oświatowe do nowego roku szkolnego. Wpisują się w to zaplanowane remonty, które zapowiadała w poprzednich tygodniach między innymi wicestarosta Anna Jung, wśród nich te najistotniejsze: w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie: remont klatek schodowych, remont gabinetu pedagoga i korytarza przy pokoju pedagoga, natryskowni oraz remont sali lekcyjnej. W Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie planowany jest remont luxferów, który nastąpi tuż po rozstrzygnięciu przetargu. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie wykonany będzie natomiast remont toalety uczniowskiej (wymiana kabin) oraz malowanie - odświeżanie ścian. Zespół Szkół Ekonomicznych przeprowadzi z kolei remonty wynikające z decyzji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, polegające na odnowieniu sal lekcyjnych (procedura przetargowa właśnie trwa). Wydział Inwestycji Starostwa Powiatowego prowadzi czynności związane z wyłonieniem wykonawców. Prowadzone będą również bieżące prace wykonywane dzięki wsparciu rodziców, sponsorów, oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Kłecku planuje się adaptację pomieszczenia magazynowego na warsztaty „Złota rączka" do prowadzenia zajęć edukacyjnych w Szkole Przysposabiającej do pracy oraz do zajęć z techniki w Szkole Podstawowej. Całe przedsięwzięcie będzie zrealizowane ze środków pozabudżetowych, w tym także remont pomieszczenia oraz jego wyposażenie. Wykonane będzie ponadto malowanie pomieszczeń  administracyjnych.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki