BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Posadzili graby i lipy

Posadzili graby i lipy

23 października br. młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych wzięła udział w akcji sadzenia drzew zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Nadleśnictwo Gniezno.

Uczniowie, zgodnie z instruktażem udzielonym przez pracownika Nadleśnictwa Gniezno posadzili graby i lipy na terenie otaczającym budynek Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych przy ul. Kostrzyńskiej. Uczestnicy akcji mogli również zmierzyć się w wyścigu o wiedzę ekologiczną i wziąć udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym, którego tematyka dotyczyła zagadnień z szeroko rozumianej ochrony środowiska, m.in. ochrony powietrza, gospodarki odpadami, odnawialnych źródeł energii czy ochrony wód. Dla zwycięzców ufundowano nagrody. Na zakończenie, po wysłuchaniu krótkiej prelekcji na temat ogólnopolskiej 27. już akcji sprzątania świata, której temat przewodni w tym roku brzmiał "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję" uczniowie posprzątali okoliczny teren.

Akcje i konkurs zorganizowano ramach przedsięwzięcia "Z ekologią żyj w zgodzie i pomagaj przyrodzie - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki