BIPWtorek, 05.7.2022

Upamiętnili Powstańców Wielkopolskich

Z okazji 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego samorządowcy Miasta Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego, w tym Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Pilak oraz Radny Radosław Sobkowiak, złożyli wiązanki pod pomnikiem na Akropolu Naszych Bohaterów cmentarza św. Piotra w Gnieźnie.

W symbolicznych obchodach, które w tym roku w dużej mierze przeniesiono w przestrzeń wirtualną, uczestniczyły również delegacje organizacji kombatanckich i lokalnych stowarzyszeń. Ponadto, 28 grudnia w gnieźnieńskiej katedrze odprawiona została msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich, sprawowana przez ks. inf. Jana Kasprowicza.