BIPPoniedziałek, 19.4.2021

90. urodziny Jana Janowiaka

Legenda gnieźnieńskiego środowiska sportowego, społecznik i przedsiębiorca Jan Janowiak świętował 90. urodziny. Z tej okazji, 7 kwietnia, starosta Piotr Gruszczyński przekazał jubilatowi najlepsze gratulacje oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Jak w okolicznościowym liście podkreślił Starosta Gnieźnieński, na szczególne docenienie zasługują zarówno zawodnicze sukcesy jubilata, jak również jego działalność klubowa.

„Bogaty zbiór Pana dotychczasowych osiągnięć, zasługi dla funkcjonowania gnieźnieńskich klubów sportowych, a także lokalnej przedsiębiorczości dowodzą jednoznacznie, że poczucie misji, odpowiedzialność oraz wiara w drugiego człowieka i własne umiejętności, to doskonała recepta na powodzenie każdego przedsięwzięcia.

Wieloletnia praca, która była dla naszych mieszkańców źródłem pięknych sportowych emocji i przeżyć, trwających niewzruszenie wśród zmieniającej się rzeczywistości.”

Jan Janowiak to znany gnieźnieński działacz sportowy i społecznik. W Gnieźnie mieszka od 1934 roku. Od 1945 roku związany jest z klubem sportowym „Stella” Gniezno. Pierwszą dyscypliną sportową, którą uprawiał była piłka nożna, po kontuzji uda został zawodnikiem, a później trenerem tenisa stołowego. W 2020 roku otrzymał tytuł Honorowego Prezesa Klubu Sportowego Stella Gniezno.