BIPSobota, 31.7.2021

Radio Plus ma już 25 lat

Obchody 25-lecia Radia Plus Gniezno odbyły się w minioną sobotę 19 czerwca. Rozpoczęła je Msza święta w gnieźnieńskiej katedrze, pod przewodnictwem prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka. Była też uroczysta gala jubileuszowa w Pałacu Balcerowo. Jubileusz był okazją do podziękowania i uhonorowania instytucji oraz firm, z którymi współpracuje rozgłośnia. Ich przedstawiciele otrzymali pamiątkowe statuetki. Gratulacje dla radiowców Radia Plus przekazał starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński, włodarze miasta i gmin powiatu. Podczas gali wystąpił zespół Akustyczna Radiostacja.

Radio Świętych Wojciech rozpoczęło nadawanie 25 marca 1996 roku. Rozgłośnia została powołana na mocy dekretu arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. Radio otrzymało siedzibę przy ulicy Kolegiaty w Gnieźnie. W 1998 roku zostało podpisane porozumienie programowe ze Spółką Producencką Plus, które polegało na korzystaniu z programu przygotowanego przez spółkę Plus oraz na zmianie nazwy stacji i logo. Po przystąpieniu do grupy radiowej słuchacze mają dostęp do profesjonalnego programu ogólnopolskiego. Jednocześnie Radio Plus pozostaje radiem lokalnym, gdzie w każdym z miast można usłyszeć informacje z okolicy, prognozę pogody oraz ciekawostki z regionu.

Od 2007 roku Grupa EUROZET zarządza częścią sieci PLUS w tym Radiem PLUS Gniezno. Od tego momentu Eurozet staje się największą grupą radiową w Polsce, w skład której wchodzą stacje radiowe: Radio ZET, Chilli ZET, Radio PLUS, Antyradio, Meloradio oraz stacje Pakietu Niezależnych, a także Studio ZET i RRM Dom Sprzedaży Radia.

Radio Plus Gniezno swoim zasięgiem (50km) obejmuje między innymi: Wrześnię, Słupcę, Trzemeszno, Żnin, Pobiedziska. Od 2002 roku dyrektorem rozgłośni jest ks. Paweł Gronowski.

Autor zdjęć: Waldemar Stube, Fotostube