BIPCzwartek, 21.10.2021

Nowe domy dziecka przy ulicy Konopnickiej w Gnieźnie oficjalnie otwarte

Po wielu miesiącach prac zakończyła się oficjalnie inwestycja polegająca na budowie nowych domów dziecka w Gnieźnie. W uroczystości, która odbyła się we wtorkowe popołudnie 21 września, udział wzięli podopieczni, dyrekcja i kadra placówki, samorządowcy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz straży, a także goście z sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej.

Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln złotych. Ze względu na wymagania reformy pieczy zastępczej z 2011 roku, mimo trudnej sytuacji finansowej, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, zdecydował o budowie dwóch zupełnie nowych, mieszczących do 14 osób każdy obiektów. Nowe, rodzinne domy dziecka o metrażu 120-130 m2 każdy, powstały tuż za budynkiem Domu Pomocy Społecznej. Mieszczą się na dwóch oddzielnych działkach o powierzchni po 900 m2. W nowych domach znajdują się między innymi pokoje dwuosobowe, ogólnodostępny salon i wnęka kuchenna, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki.

Podczas otwarcia starosta Piotr Gruszczyński podziękował osobom zaangażowanym w realizację inwestycji. Szczególne słowa wdzięczności skierował do nadzorującej inwestycję Anny Jung wicestarosty gnieźnieńskiego oraz dyrektor PCPR w Gnieźnie Doroty Perlik.