BIPCzwartek, 21.10.2021

Drzewo dla szpitala - sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w ramach projektu „Zielony Powiat” organizuje kolejną akcję pn. „Drzewo dla szpitala - sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”. Jesienią planowane jest zagospodarowanie zielenią terenu wokół nowego budynku szpitala, w tym posadzenie około 80 drzew.

Zgodnie z projektem nasadzeń zieleni  drzewa wokół lecznicy muszą stanowić wartościowy kilkuletni materiał o obwodzie powyżej 16 cm mierzonym na wysokości 100 cm. Nowe nasadzenia obejmować mają ponadto następujące gatunki: jarząb szwedzki, dęby: szypułkowy, czerwony, błotny; klony: polny, czerwony; miłorząb dwuklapowy; głóg pośredni.

Każdy, kto podaruje drzewo lub przekaże darowiznę pieniężną na zakup określonych gatunków drzew, będzie mógł jesienią posadzić je własnoręcznie na przygotowanym miejscu wokół szpitala. Mieszkańcy, firmy, przedsiębiorcy, szkółkarze, którzy podarują największą ilość drzew, będą mogli liczyć również na oznaczenie ich dedykowanymi tabliczkami z nazwami fundatorów.

Darowizny pieniężne można przekazywać na konto Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Nr konta: 92 1560 0013 2070 4677 1000 0001 z dopiskiem: "DAROWIZNA - drzewo dla szpitala".