BIPŚroda, 08.12.2021

Warsztaty Polsko-Niemieckiej Akademii Liderów Projektów Hackathon Partnerstwa Odry

Zwycięzcy konkursu Hackathon Partnerstwa Odry: Anna Jung - Wicestarosta Gnieźnieński, Renata Rasińska – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Gnieźnie oraz Ewa Przybylska - Dyrektor Centrum Kultury „Scena to dziwna”, uczestniczyły w Warsztatach Polsko-Niemieckiej Akademii Liderów, które odbyły się w Zamku Trebnitz w dniach 17-18 września br.

W trakcie warsztatów zorganizowano m.in.: panel dyskusyjny "30.lecie Polsko-Niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy, pomiędzy Polską a Niemcami"- przykłady dobrych praktyk, analiza oczekiwań i obaw, zajęcia integracyjne oraz networking "Dream Team", warsztaty na temat zarządzania projektami międzynarodowymi oraz szkolenie z pozyskiwania dotacji i realizacji spotkań polsko-niemieckich, przy wsparciu Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Uczestników warsztatów motywowali do działania p. Magdalena Antoniewicz Pełnomocnik ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę – Stowarzyszenie Zamek Trebnitz Centrum Kształcenia i Spotkań oraz p. Jakub Jasiczak - Spółka Celowa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Projekt HackathonOder "Hackathon Partnerstwa Odry - innowacyjni razem przeciwko pandemii" finansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Dyplomacja Publiczna 2021". Szkolenie dodatkowe w ramach Polsko-Niemieckiej Akademii Liderów Projektów sfinansowane zostało przez Kraj Związkowy Brandenburgia, Ministerstwo Finansów i Europy.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie mentorom, dzięki którym projekty są obecnie przygotowywane do wdrożenia w życie.