BIPSobota, 27.11.2021

Nabór do Zespołu Tańca Ludowego w CK eSTeDe

Miłośnicy sztuki ludowej, tancerze i muzycy - Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na koncert i  konkursy z nagrodami połączone z naborem do zespołu reprezentacyjnego powiatu.

Impreza odbędzie się 16 października o godzinie 16.00 w eSTeDe. Wstęp wolny. W trakcie naborów odbędzie się zbiórka dla Ingi Soszyńskiej, 9-letniej dziewczynki z poważną wadą serduszka, która tylko dzięki kosztownej operacji ma szansę na normalne życie.

Zespół Tańca Ludowego ,,Gniezno’’ powstał w 2016 roku przy Centrum Kultury ,,Scena to dziwna” w Gnieźnie. Głównym celem zespołu jest pielęgnowanie i kultywowanie polskiego folkloru oraz tradycji ludowych, w szczególności: tańca, przyśpiewek, zwyczajów i obrzędów. Dotychczas ZTL „Gniezno” dał kilkadziesiąt koncertów.  Brał udział w Dniu Polskim zorganizowanym z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Padwie. Ma na swoim koncie również nagrody zdobyte podczas konkursów i przeglądów. W swoim repertuarze posiada: tańce szamotulskie, tańce łowickie, kujawiaka, poloneza, obrzęd dożynkowy, noc Świętojańską oraz kolędy i pastorałki.