BIPŚroda, 08.12.2021

S_T_R_E_A_M - spektakl online Teatru Usta Usta Republika już 24.10.

Choć mogłoby się wydawać, że nasza egzystencjalna podróż za każdym razem przyjmuje wyjątkowy, zindywidualizowany charakter, spektakl udowadnia, że w dużej mierze powtarza ona społeczne schematy. Przystanki na naszej drodze wyglądają przecież podobnie: szkoła, rodzina, przychodnia, praca. Przewodnikiem w spektaklu jest cichy i niepozorny Gregory, szukający sprzymierzeńców po stronie publiczności, przyglądającej się zza ekranów swoich komputerów jego potyczkom z losem.

Stream to nie streaming! Teatr Usta Usta Republika, nagradzany za produkcje online, zaprasza widzów do eksperymentu badającego możliwości teatru w sieci. Przedstawienie grane jest przez aktorów na żywo, za pośrednictwem komunikatora Zoom, który daje możliwość łączności i zabawnych interakcji. Gregory podróżujący ulicami Gniezna niejeden raz szukać będzie Państwa pomocy. Czym zakończy się jego podróż? Pokaże Stream!

Spektakl „Stream” jest realizowany w ramach projektu „Wizyta 2021”, dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz pomocy Centrum Kultury “Scena to dziwna”.

Wstęp na wydarzenie które odbędzie się 24.10.2021 o godzinie 19.00 jest bezpłatny. Udział w spektaklu wymaga jedynie sprawnego internetowego łącza oraz zainstalowanej aplikacji Zoom. Aby otrzymać link do spotkania, prosimy o przesłanie mejla z prośbą o dostęp na adres: tlustalangusta.pl@gmail.com.

Reżyseria: Wojciech Wiński
Scenariusz: Ewa Kaczmarek, Wojciech Wiński
Obsada: Ewa Kaczmarek (Matka), Kinga Rybarczyk (Żona), Roman Andrzejewski (Nauczyciel), Grzegorz Ciemnoczołowski (Stream), Marcin Głowiński (Psycholog), Artur Śledzianowski (Pracodawca), Przemysław Zbroszczyk (Gregory), Dominik Złotkowski (Żołnierz).