BIPSobota, 27.11.2021

Stolica eXperymentu powstanie w Gnieźnie

22 października br. w obecności Starosty Piotra Gruszczyńskiego, Prezydenta Tomasza Budasza, bezpośrednich koordynatorów projektu Stolica eXperymentu - Pawła Jagielskiego i Michała Sękowskiego, a także przedstawicieli jednostek oświatowych wmurowany został kamień węgielny pod budowę interaktywnego centrum nauki przy ul. Słowackiego w Gnieźnie.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców powiatu, ale jego oferta obejmować będzie również szereg interesujących propozycji adresowanych do uczniów szkół średnich i studentów. Przedsięwzięcie zakłada stworzenie w Gnieźnie Centrum Nauki i Kształcenia Zawodowego o powierzchni ponad 1000 m2, które wprowadzi młodych ludzi w innowacyjny świat nauki i techniki, skoncentrowany wokół mechaniki, fizyki, chemii, robotyki, automatyki, programowania oraz modelowania kształtów i wirtualnej rzeczywistości.

– Misją powstającego w Gnieźnie nowoczesnego centrum kształcenia jest przede wszystkim kompleksowa odpowiedź na współczesne zapotrzebowanie ośrodków edukacyjnych -  podkreśla Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. - Dzięki wdrażanej dziś w życie idei, na terenie powiatu gnieźnieńskiego, stworzone zostanie miejsce, w którym wspólnie wspierać będziemy rozwój kompetencji przyszłości, skupiając się na rozwoju umiejętności cyfrowych, rozwiązywaniu złożonych problemów oraz analitycznym myśleniu. Wszystko to, w oparciu o założenie STEM: Science, Technology, Engineering end Mathematics (Nauka, Technologia, Inżynieria i Matematyka) – dodaje starosta P. Gruszczyński.

Z okazji uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę obiektu edukacyjnego Stolica eXperymentu, starosta P. Gruszczyński w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego złożył na ręce przedstawicieli Zarządu Stolicy eXperymentu serdeczne gratulacje oraz życzenia z sukcesem realizowanej inwestycji.

Więcej informacji o projekcie #StolicaeXperymentu na stronie: https://stolicaexperymentu.eu/