BIPŚroda, 10.8.2022

Starostwo pomaga przedsiębiorcom optymalizować koszty energii

Każdy przedsiębiorca, prowadzący własny biznes, narażony jest w ostatnim czasie na wzrost zużycia energii i kosztów. Podczas konferencji „Optymalizacja zużycia energii w firmie”, która odbyła się 21 lutego 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się, jak znaleźć najlepsze rozwiązania dla swojej firmy i w jaki sposób zmniejszyć koszty zużycia energii w swoim przedsiębiorstwie.

Koszt zakupu energii stał się dzisiaj jednym z głównych składników w procesie wytwarzania produktów i usług. Dalsze prognozy dotyczące kierunków rozwoju rynku energii w Polsce dowodzą konsekwentnego wzrostu cen energii. Zakup energii stanowi tylko jeden z obszarów z potencjałem do optymalizacji kosztów, dlatego też Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w porozumieniu z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową Oddział Gniezno, Wielkopolską Izbą Gospodarczą oraz Cechem Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie rozpoczęło cykl spotkań. Których celem jest dostarczenie narzędzi do optymalizacji kosztów zużycia energii w firmie.

Spotkanie ma również dostarczyć uczestnikom instrumenty niezbędne do osiągnięcia przewagi kosztowej oraz obniżenia kosztów zużycia energii. Uczestnik uzyska ponadto wiedzę na temat tego, jak samodzielnie analizować faktury za zakup energii, optymalizować jej dystrybucję oraz pozna nowe rozwiązania, które mogą pomóc w minimalizowaniu wydatków za energię.