BIPŚroda, 10.8.2022

Szpital Pomnik Chrztu Polski chce pomagać Ukrainie

Szpital Pomnik Chrztu Polski w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie poinformował Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia o gotowości niesienia pomocy medycznej obywatelom Ukrainy poszkodowanym podczas działań wojennych. Jak argumentowano, jednostka posiada zasoby dające możliwość zorganizowania dodatkowych miejsc szpitalnych przeznaczonych dla pokrzywdzonych obywateli Ukrainy. Zawnioskowano przy tym o zabezpieczenie ewentualnych środków finansowych na ten cel i opracowanie niezbędnych procedur.