BIPŚroda, 10.8.2022

Powiatowy Punkt Zbiórki dla Ukrainy - potrzeby stale rosną

Powiatowy Punkt Zbiórki darów dla uchodźców przybywających do Gniezna z Ukrainy cieszy się coraz większym zainteresowaniem darczyńców i osób korzystających z jego wsparcia. Pierwsze transporty z darami od mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego dotarły również na teren Ukrainy. Wielkie zaangażowanie lokalnej społeczności w pomoc naszym sąsiadom stale rośnie, stąd też wydłużone zostały godziny otwarcia Powiatowego Punktu Zbiórki.

Punkt otwarty będzie w dni robocze, od godz. 12.00 do 18.00. Czynny będzie również w soboty w godzinach 9.00 - 13.00. Poza zbiórką darów, w punkcie uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać odzież i żywność.

Lista potrzeb nadal jest duża, obejmuje przede wszystkim:

• produkty żywieniowe dla dzieci
  • konserwy
  • batony energetyczne
  • wodę w zgrzewkach
  • artykuły opatrunkowe
  • środki higieny osobistej
  • pampersy i chusteczki  nawilżające
  • nową odzież, rękawiczki, bieliznę (ciepłą)
  • nowe koce, karimaty, folie termiczne
  • zapałki, latarki i baterie
  • powerbanki

Raz jeszcze dziękujemy za wielkie serca mieszkańców naszego powiatu, bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w liczne akcje wsparcia dla Ukrainy.