BIPSobota, 13.8.2022

Mieszkańcy pomagają Ukrainie

Wielu Ukraińców znalazło swoje miejsce w Gnieźnie i w całym powiecie gnieźnieńskim. Sytuacja w Ukrainie jest dramatyczna. Polska musi być gotowa na kolejną falę uchodźców - alarmują samorządowcy.

Po 24 lutego do Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego trafiło tysiące uchodźców wojennych z terenu Ukrainy. Mieszkańcy naszego regionu pokazali swoje wielkie serca i ogromne zaangażowanie, pomagając im na ogromną skalę. Gniezno i powiat gnieźnieński stanęły na wysokości zadania. Szeroki zakres pomocy zapewniły też lokalne samorządy, w tym Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Dziś z ust Piotra Gruszczyńskiego, Starosty Gnieźnieńskiego oraz Tomasza Budasza Prezydenta Miasta Gniezna popłynęły podziękowania dla mieszkańców za codziennie niesioną pomoc dla uchodźców. Samorządowcy zaapelowali również o dostarczanie żywności do nowego punktu zbiórki, który działa przy ul. Chrobrego 21 (budynek PSZOK, za Strażą Pożarną), od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00 do 18.00 oraz w piątki od 10.00 do 13.00.