BIPWtorek, 09.8.2022

Gniezno: rocznica uchwalenia konstytucji

Dziś mija 231 lat od uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie, konstytucji. Dla upamiętnienia tego wydarzenia mieszkańcy i samorządowcy powiatu gnieźnieńskiego, w obecności przedstawicieli parlamentarzystów, przedstawicieli placówek oświatowych oraz organizacji społecznych wzięli udział w rocznicowych uroczystościach.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej, odprawionej w intencji ojczyzny w katedrze gnieźnieńskiej. Nabożeństwo sprawowane było pod przewodnictwem bpa Radosława Orchowicza. Po mszy świętej, którą zakończyło odśpiewanie "Boże coś Polskę", delegacje jednostek samorządowych, ugrupowań politycznych, lokalnych stowarzyszeń i organizacji udały się na plac przed katedrą, gdzie złożone zostały wiązanki pod pomnikiem Bolesława Chrobrego.

Zdjęcia: Hanna Komorowska-Bednarek
(www.gniezno.naszemiasto.pl)