BIPNiedziela, 14.8.2022

Dzieje się w eSTeDe

Centrum Kultury "Scena to dziwna", 14 maja w godzinach 18.00-21.00, specjalnie na okazję Nocy Muzeów przygotowało wystawę instrumentów muzycznych, wyprodukowanych w większości w połowie ubiegłego wieku. Część kolekcji pochodzi z prywatnych zbiorów pracowników eSTeDe. Wśród eksponatów znajdziemy na przykład największy instrument z grupy strunowych, smyczkowych, czyli kontrabas, którego będzie można dotknąć i spróbować wydobyć z niego dźwięk. Oprócz wystawy, zorganizowany zostanie muzyczno-taneczny wieczór z folklorem, gdzie przewodnikami i instruktorami będą tancerze zespołu ludowego "Gniezno". Wstęp wolny.

I pod nóżkę i pod ramię, zaczynamy tańcowanie!

Zapraszamy na Potańcówkę ludową z muzyką na żywo! Spotykamy się 14 maja o godzinie 18.00 w Centrum Kultury “Scena to dziwna”. Zespół Tańca Ludowego “Gniezno” przygotował dla Państwa liczne atrakcje. Na uczestników czekają: nauka tańca, konkursy, słodki poczęstunek oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia w stroju ludowym.

Kto za tym stoi?

Zespół Tańca Ludowego ,,Gniezno’’ powstał 5 października 2016r. Działa przy Centrum Kultury ,,Scena to dziwna” w Gnieźnie. Zespól skupia dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Celem jego artystycznej działalności jest pielęgnowanie, kultywowanie i propagowanie polskiego folkloru oraz tradycji ludowych. Największą wagę przywiązuje się do tańca, przyśpiewek, zwyczajów i obrzędów.

Od początku powstania Zespołu jego Kierownikiem artystycznym, choreografem i instruktorem jest Irena Kolanowska – ogromny pasjonat folkloru, wieloletnia tancerka Zespołu Folklorystycznego ,,Szamotuły”.

Repertuar Zespołu:

– tańce szamotulskie, tańce łowickie
– kujawiak narodowy, polonez
– obrzęd dożynkowy
– kolędy i pastorałki, noc Kupały

Już 21 maja w amfiteatrze Centrum Kultury “Scena to dziwna” odbędzie się FALA FEST v3. Kolektyw FALA po sukcesie dwóch pierwszych odsłon swojej flagowej imprezy oraz premierze płyty nie planuje się zatrzymać! Podczas koncertu będziecie mogli usłyszeć utalentowanych graczy z polskiego podziemia rapowego, reprezentantów FALI oraz Trill Pema! Wydarzenie zacznie się o godzinie 18.00!

Wystąpią: Addy Shone, DAW!D, Natan, Kwaczart, Geebee, Krzaquu x Ananas, Kolektyw Fala, Offdope, Trill Pem.

Bilety w cenie 10 zł można zakupić w Centrum Kultury przy ulicy Roosevelta 42 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Organizatorami wydarzenia są: Kolektyw FALA oraz Centrum Kultury “Scena to dziwna”.