BIPPoniedziałek, 03.10.2022

Powiatowy Dzień Strażaka

21 maja w Gnieźnie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W uroczystościach udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządowcy, reprezentanci zaprzyjaźnionych służb i instytucji.

Tradycyjnie, podczas okolicznościowego apelu strażacy odebrali awanse zawodowe i odznaczenia, które wręczali między innymi przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP, starosta Piotr Gruszczyński, członek Zarządu Powiatu Mariusz Mądrowski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Jacek Kowalski.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego w odpowiedzi na wnioski Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie przyznał Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego za realizację zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej, wzorową służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego oraz działalność szkoleniową:

• Druhnie Darii Bartz - Sekretarz Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechanowie i Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Niechanowie
  • Druhnie Klaudii Perkowskiej - Strażakowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżewie Smykowym
  • Druhowi Ireneuszowi Koźmie - Wieloletniemu Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Karniszewie
  • Druhowi Dominikowi Kozłowskiemu - Członkowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Mnichowie, Wieloletniemu członkowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gnieźnie
  • mł. asp. Mateuszowi Gronowskiemu - Starszemu Ratownikowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie
  • ogn. Krzysztofowi Jarczyńskiemu - Starszemu Technikowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie

oraz w dowód uznania za troskę o dobrą współpracę oraz modernizację zasobów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego:

• bryg. Mariuszowi Dębskiemu - Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie

Ponadto, decyzją Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Godłem Promocyjnym Rady Powiatu Gnieźnieńskiego odznaczeni zostali:

• Dominik Kozłowski – OSP Mnichowo
  • Piotr Dzięcielak – OSP Trzemeszno