BIPŚroda, 10.8.2022

Nowa sala gimnastyczna dla uczniów ZST w Gnieźnie

Efektem wytężonej pracy specjalistów z Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie jest pozytywnie rozpatrzony wniosek na wybudowanie sali gimnastycznej przy szkole na ul. Cieszkowskiego.

W obiekcie zaplanowano pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej (równocześnie boisko do siatkówki oraz boisko do koszykówki), wraz z zapleczem socjalnym: 4 szatnie z sanitariatami, pokój trenerski, zaplecze sprzętu sportowego oraz trybuna na około 300 miejsc.

Sala gimnastyczna w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Cieszkowskiego w Gnieźnie będzie pełnić uzupełnienie infrastruktury sportowej na terenie szkoły. Będzie również spełniać rolę sali widowiskowo-sportowej oraz auli szkolnej. Ważne jest również to, że całość będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Projekt będzie realizacją nowoczesnej, energooszczędnej hali gimnastyczne, która umożliwi rozgrywanie meczy turniejowych. Inwestycja w infrastrukturę edukacyjno-sportową zwiększy atrakcyjność placówki i powinno skutkować większą ilością uczniów aplikujących do Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Cieszkowskiego.

fot. zst gniezno